Drukuj

POMOC MEDYCZNA W BIBIONE

We Włoszech nie występują zagrożenia sanitarno - epidemiologiczne, a więc przy wjeździe do tego kraju nie są wymagane szczepienia.
WIZYTA W PRZYCHODNI LEKARSKIEJ
dla posiadających nasze ubezpieczenie lub kartę EKUZ:
- wizyta u lekarza - ok. 21-26 euro
- wezwanie lekarza - ok. 31-36 euro
- usługa np. pomiaru ciśnienia krwi, wypisanie recepty itp. - ok. 5-10 euro

NAGŁE ZDARZENIE - WIZYTA W POGOTOWIU RATUNKOWYM
W przypadkach nagłych (zagrożenie życia) - dzwoń na nr 118. W innej sytuacji - udajcie się samochodem lub taxi na pogotowie ratunkowe.
Po przybyciu do punktu pierwszej pomocy (odpowiednik naszego pogotowia ratunkowego) należy zgłosić się od razu do recepcji. Tam zostaniecie zakwalifikowani do udzielenia pomocy w zależności od wagi zdarzenia / priorytetu. Zostanie Wam przydzielony tzw. kod:
  • kod czerwony - ciężki przypadek, zagrożenie życia
  • kod żółty - w przypadku ciężkich urazów
  • kod zielony - lekkie zachorowanie
  • kod biały - zdarzenia, które nie wymagają pilnej interwencji służb medycznych

W recepcji należy pokazać swój certyfikat ubezpieczeniowy Signal Iduna (jeżeli jesteście naszymi klientami) lub Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Jeżeli zostaliście zakwalifikowani jako kod biały - płacicie za konsultację lekarską ok. 25 euro plus ewentualne koszty zabiegów; pozostałe zdarzenia objęte kodami - czerwonym, zielonym, żółtym -  nie wymagają od Was płacenia za udzieloną pomoc jeżeli jest to zgodne z warunkami NFZ.

Uwaga:
1. Jeżeli korzystacie z wczasów organizowanych przez nas - jesteście ubezpieczeni przez naszą firmę w Towarzystwie Ubezpieczeń Signal Iduna S.A. Jeżeli więc będziecie musieli skorzystać z pomocy lekarskiej, zakupu lekarstw przepisanych przez lekarza itp. - kwota zostanie Wam zwrócona po powrocie do kraju przez TU Signal Iduna zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (uwaga: należy zachować oryginalne rachunki!). Patrz - poniżej "informacje dodatkowe".


2. Jeżeli organizujecie sobie podróż samodzielnie, we własnym zakresie i nie zakupiliście ubezpieczenia zdrowotnego lub nie zabraliście ze sobą Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) - będziecie zobowiązani do pełnej zapłaty (wysokich) kosztów pomocy medycznej
. Standardowa wizyta lekarska we Włoszech kosztuje od 25 do 50 euro. Za wizytę specjalistyczną zapłacimy około 100 euro. Cena jednej doby w szpitalu wynosi ok. 300 do 600 euro i uzależniona jest od danego szpitala, oddziału oraz rodzaju pomocy, jaka została udzielona. Tylko w nagłych wypadkach na włoskim pogotowiu pomoc uzyskamy bezpłatnie.

ADRESY PLACÓWEK:
SZPITAL
- W PORTOGRUARO: Via Piemonte 1, tel. +39 0421 76 41
- W SANTA DONA DI PIAVE, Via N. Sauro 25, tel +39 0421 227 111
- W LATISANIE, tel. +39 0431 529 111
- W LIDO DI JESOLO, Via Levantina 104, tel. +39 0421388411

POGOTOWIE RATUNKOWE:
- W BIBIONE SPIAGGIA: Via Maja, tel. +39 0431 439 803 tel. 118
- W CAORLE: Riva dei Bragozzi 138, tel 118

DENTYŚCI:
- dr Thomas Salvalaggio - Via Orsa Maggiore 3, tel. +39 0431 438838
- dr Balich - Piazza Fontana 1, tel. +39 0431 430 451

APTEKI:
- Bibione Spiaggia, Viale Aurora 43
- Bibione Lido del Sole, Viale Italia 1
- Bibione Pineda, Viale Ginepri 90

WETERYNARZ:
- Dr Urizzi, Via Bazzana 9, tel. +39 0431 511644 lub 0431 52044INFORMACJE DODATKOWE

signal_idunaOCHRONA UBEZPIECZENIOWA - DLA REZERWUJĄCYCH POBYT W BIBIONE ZA NASZYM POŚREDNICTWEM

Dokonując rezerwacji wczasów za naszym pośrednictwem, otrzymujecie wraz z voucherem certyfikat ubezpieczeniowy TU Signal Iduna. Jest to potwierdzenie, że zostaliście objęci ochroną ubezpieczeniową od kosztów leczenia (KL do 15.000 euro), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 7.000 zł), bagażu podręcznego (do 800 zł), odpowiedzialności cywilnej (OC do 20.000 euro).
UWAGA: przy dojeździe autokarem ubezpieczenie obejmuje czas przejazdu autokarem poza granicami Polski + czas wykupionego u nas pobytu. Przy dojeździe własnym - ubezpieczenie obejmuje czas wykupionego u nas pobytu plus dwa dni przed rozpoczęciem i dwa dni po zakończeniu świadczeń.

W przypadku zachorowania, wszelkie koszty leczenia ambulatoryjnego, wizyty u lekarza, zakupu zaleconych lekarstw poniesione na miejscu zostaną zwrócone po powrocie do Polski, po wypełnieniu i terminowym (w ciągu 7 dni od powrotu) wysłaniu rozliczenia (wraz z rachunkami) do ubezpieczalni. Uwaga: należy przed wyjazdem dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Należy zwrócić uwagę, że ubezpieczenie nie obejmuje m. in. chorób przewlekłych oraz uprawiania sportów rekreacyjnych.

PLIKI DO POBRANIA

pobierz dokument

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA
dla turystów uczestniczących w imprezach EPT
wariant "STANDARD"

pobierz dokument

UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI
(opcja dodatkowo płatna)

 pobierz dokument  INSTRUKCJA POSTĘPOWANIA
w przypadku konieczności skorzystania z ubezpieczenia
 pobierz dokument  FORMULARZE ZGŁOSZENIA SZKODY

 

REZERWACJA NOCLEGÓW:
- apartamenty w Bibione z basenem kąpielowym
- apartamenty bez basenu
- hotele z wyżywieniem

pit-logo sot-logo asta-logo pitm
tel. +48 32/ 206 20 27, GG: 34075796, bibione@bibione.info.pl

 

 

 

 

 

 

picasa

facebook

youtube

 

 

 

 

Kopiowanie treści (w tym tekstów, zdjęć i filmów video) bez pisemnego zezwolenia zabronione. Polityka prywatności, zastrzeżenia prawne