Drukuj
plaza bibione

Plaża w Bibione należy do największych i najładniejszych plaż we Włoszech. Można o niej opowiadać godzinami... Fantastycznie czysty i ciepły Adriatyk dopełnia tu obrazu idealnego kąpieliska.
 

bibione_miasto_00

 • Naturalna plaża w Bibione ciągnie się na długości ok. 11,5 km. Przypomina ona ogromny ocean drobnego i jasnego piasku. Dzieci nazywają ją też "wielką piaskownicą" :-) Szerokość plaży dochodzi do ok. 400 m. W sezonie letnim ustawiane jest tu morze kolorowych parasoli. Trzeba więc być świadomym dużej ilości turystów wybierając wczasy w Spiaggi - centralnej dzielnicy kurortu. Ale z drugiej strony - dzięki tak dużej długości i szerokości plaży oraz zachowaniu rozsądnej przestrzeni między parasolami - można znaleźć tu swoje własne miejsce, skorzystać z kąpieli słonecznych i z dobrodziejstwa tego, że wszystko jest w zasięgu ręki.


 • plaza w bibione
  mapa ze strony oficjalnej www.bibionespiaggia.com
  kliknij na mapę aby powiększyć


 • Przy plaży, w głównym sezonie letnim, organizowanych jest wiele animacji dla dzieci i dla dorosłych, turniejów, występów, pokazów. Jest bardzo dobrze zagospodarowana. Znajdziemy tu profesjonalną obsługę ratowniczą, punkty pierwszej pomocy, toalety, przebieralnie, parasole i leżaki. W sektorze przy Piazzale Zenith (Spiaggia) możecie również spotkać wykwalifikowany personel od 8.30 do 20.00 (zwykle ubrany w biały t-shirt i szorty w kolorze niebieskim), który służy Wam pomocą.
  bibione-plazabibione-plaza_08
 • Plaża usytuowana jest w kierunku południowym, co sprzyja nasłonecznieniu od świtu do zmierzchu. Położenie Bibione w rejonie laguny sprawia jednak, że nawet w upalne dni czujemy się tu dobrze. To duży atut położenia kurortu.

  bibione-plaza_05 bibione-plaza_06
 • Linia dna opada bardzo łagodnie. Niewielka głębokość wody przy brzegu zapewnia więc dzieciom bezpieczeństwo podczas zabaw. Stąd też tyle rodzin z dziećmi decyduje się spędzić tutaj swoje wakacje.

  bibione-plaza_02bibione-plaza_07

blueflag_logoMiasto od wielu lat, praktycznie co roku otrzymuje certyfikat Błękitnej Flagi - międzynarodowy certyfikat przyznawany kąpieliskom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie ochrony środowiska, bezpieczeństwa, jakości wody, czystości plaż, dostępności i informacji. Przyznawany jest w ponad 30 krajach i tylko na jeden sezon, co powoduje coroczną weryfikację.

Woda w morzu jest więc krystalicznie czysta lecz przy samym brzegu nie jest tak przejrzysta jak np. w przypadku chorwackich kamienistych, skalistych plaż i identycznego dna morskiego.  Wynika to w Bibione, z mieszania się fal morskich z piaskiem leżącym na dnie. Wystarczy popłynąć kilkadziesiąt metrów w morze, aby przez krystalicznie czystą wodę obserwować pomarszczony piasek na morskim dnie. Tak to już jest, że nie wszystko można mieć naraz. Chcąc mieć bezpieczne piaszczyste dno i piękną piaszczystą plażę nie można mieć przy samym brzegu całkowicie przezroczystej wody.

bibione-plaza_09bibione-plaza_03bibione-plaza_10
      • Korzystając z plaży pamiętajmy o bezpieczeństwie. Należy zawsze zwracać uwagę na kolory wywieszonych flag:
       niebieska flaga: oznacza, że można kąpać się w morzu
       żółta flaga: zakładana jest w porze lunchu - w czasie sjesty, oznacza to, że na plaży nie ma ratowników
       czerwona flaga: zagrożenie, należy powstrzymać się przed kąpielą

      • Wstęp na plażę z pieskiem możliwy jest jedynie w części Lido dei Pini w pobliżu latarni morskiej w sektorze 1.
      • bibione-plaza_11      W opisach niektórych naszych obiektów znajduje się informacja o bezpłatnych transferach na plażę. Jest to dodatkowe udogodnienie dla osób przebywających w kompleksach wakacyjnych. Przy odbiorze kluczy do naszych apartamentów, które mają bezpłatny transfer w ofercie, otrzymuje się tzw. bilet na przejazdy. Można korzystać z nich od 15 maja do ok. 15 września. Transfer funkcjonuje w godzinach 9.00-19.30, co pół godziny, do/z sektora nr 30 na plaży (sektor ten znajduje się w okolicy kompleksu termalnego TERME - p. mapka
       

      Średnie temperatury powietrza i wody w Bibione

      temperatura ° C

      powietrze

      woda

      maj

      21

      22

      czerwiec

      25

      23

      lipiec

      29

      28

      sierpień

      30

      27

      wrzesień

      22

      24


      plaza_w_bibione

       

       

        

       pit-logo sot-logo asta-logo pitm
       tel. +48 32/ 206 20 27, GG: 34075796, bibione@bibione.info.pl

        

        

        

        

        

        

       picasa

       facebook

       youtube

        

        

        

        

       Kopiowanie treści (w tym tekstów, zdjęć i filmów video) bez pisemnego zezwolenia zabronione. Polityka prywatności, zastrzeżenia prawne