Drukuj

INFORMACJE PRAKTYCZNE - HOTELE
 

W Bibione i okolicy znajduje się wiele hoteli o różnorodnym standardzie i różnym typie wyżywienia:
BB = ze śniadaniami,
HB = ze śniadaniami i obiadokolacjami
FB = ze śniadaniami, obiadami, kolacjami,
ALL INCLUSIVE = z pełnym wyżywieniem oraz dodatkowo napojami do posiłków i w ciągu dnia oraz dodatkowymi atrakcjami wliczonymi w cenę


Wybierając ofertę hoteli warto pamiętać:

Uśmiech

Podstawą do obliczenia zniżek dla dzieci jest wiek dziecka w dniu rozpoczęcia podróży. Np. zniżka do 7 lat oznacza, że dziecko nie może mieć ukończonych 7 lat (czyli do 6,99 lat). Zniżki przysługują tylko od ceny podstawowej - nie przysługują od dopłat do FB, HB, MS lub All Inclusive.

Uśmiech

Pokoje z widokiem w kierunku morza (MS) niekoniecznie posiadają bezpośredni widok na morze. Może on być np. częściowo lub całkowicie zasłonięty drzewami.

Uśmiech

Pokoje jednoosobowe - możliwe są na zapytanie. Ich wielkość, wyposażenie i usytuowanie nie musi być identyczne jak w przypadku pokoi dwuosobowych. Zazwyczaj pokoje te nie posiadają balkonu.

Uśmiech

Pokoje 3 lub 4 osobowe oznaczają pokój 2 osobowy z jedną lub 2 dostawkami.

Uśmiech

W pokojach hotelowych mogą znajdować się zarówno łóżka małżeńskie jak i pojedyncze.

Uśmiech

Balkon francuski - oznacza drzwi balkonowe z balustradą, z niewielkim występem, bez możliwości wyjścia na zewnątrz.

Uśmiech

Dostawka do pokoju to rozkładany tapczan, łóżko, rozkładany fotel lub łóżko turystyczne/polowe, sporadycznie - łóżko piętrowe. Łóżko dostawne zazwyczaj jest mniejsze od łóżka podstawowego. Przy zakupie dostawek zmniejsza się powierzchnia do swobodnego poruszania się.

Uśmiech

Dla dzieci (zwykle do lat 2, chyba, że w opisie podano inaczej), po wcześniejszej rezerwacji, możliwe jest bezpłatne lub płatne wypożyczenie łóżeczka (bez pościeli) lub krzesełka, czasami za pobraniem kaucji.

Uśmiech

Sprzątanie, zmiana pościeli i ręczników zawarte są w cenie, lecz w różnych krajach i hotelach czynności te wykonywane są z różną częstotliwością. Pozostawienie ręczników na wieszaku oznacza dla obsługi hotelowej, że będziecie nadal z nich korzystać. Położenie ich na podłodze w łazience oznacza, że prosicie o wymianę.

Uśmiech

Mini - barki - korzystanie z mini barków w pokojach jest zawsze dodatkowo płatne na miejscu.

Uśmiech

Suita hotelowa to zazwyczaj dwupokojowe pomieszczenie z łazienką.

Uśmiech

Wyżywienie:
Zazwyczaj w restauracjach i jadalniach serwowana jest kuchnia regionalna na bazie miejscowych specjałów. Wyżywienie w formie bufetu, oznacza samoobsługową formę wyżywienia, w której występuje szeroka oferta różnorodnych zimnych, gorących przekąsek i dań, gdzie każdy uczestnik ma możliwość konsumpcji w dowolnej ilości. Zwykle nie dotyczy to deserów. Przy małej liczbie gości w danym hotelu itp. (np. przed i po sezonie,) może zmniejszyć się różnorodność wydawanych posiłków, bufet może zostać zastąpiony wyborem posiłków z menu, itp. Mogą zostać również skrócone godziny wydawania posiłków. Wiąże się to zazwyczaj z obniżoną, w stosunku do głównego sezonu ceną jaką płaci się za imprezę przed lub posezonową.
Śniadanie kontynentalne oznacza śniadanie, które z reguły składa się z pieczywa, masła, dżemu, sera, kawy lub herbaty. Śniadanie to może być serwowane w formie bufetu, dodatkowo (w zależności od kategorii hotelu) - mleko, cappucino, czekolada, sucharki, biszkopty, ciasto domowe, jogurt, rogaliki itp. Wzmocnione śniadanie w formie bufetu zawiera dodatkowo wędliny (np. szynka, salami, wyroby regionalne), ser żółty itp. Obiadokolacja oznacza zazwyczaj obiad/danie ciepłe serwowane w porze kolacji. W niektórych krajach - może być serwowana w formie kilku zestawów do wyboru. Na zestaw składa się wówczas (w zależności od kategorii hotelu): zupa lub przystawka, drugie danie, owoce lub deser.
Napoje do obiadów i kolacji przy wykupieniu wyżywienia FB, HB - są zawsze dodatkowo płatne we własnym zakresie.
Nie można wynosić jedzenia z restauracji. W wyjątkowych przypadkach np. choroby lub złego samopoczucia jednego z uczestników uniemożliwiających mu zejście do restauracji hotelowej, można poprosić obsługę restauracji/recepcji o wyrażenie zgody na zaniesienie posiłku do pokoju.

Uśmiech

Klimatyzacja w hotelu może być:
- sterowana centralnie - wówczas o jej uruchomieniu decydują warunki pogodowe i administrator obiektu,
- sterowana indywidualnie, za pomocą pilota.
Jeżeli szukacie pokoju z klimatyzacją - w wyszukiwarce obiektów (w drugim etapie) na stronie głównej trzeba zaznaczyć opcję "z klimatyzacją". Klimatyzacja może być: bezpłatna - wtedy znajduje się w opisie wyposażenia pokoju lub płatna przy rezerwacji wczasów lub przy odbiorze kluczy na miejscu (trzeba zgłosić przy rezerwacji chęć korzystania z niej). Przy korzystaniu z klimatyzacji nie można jednocześnie mieć otwartych okien, drzwi.

Uśmiech

TV (jeżeli znajduje się w opisie pokoju) oferuje z reguły lokalne programy. Także w przypadku posiadania przez obiekt anteny satelitarnej (TV-SAT) może być ograniczony odbiór, np. bez programów polskich. Przy korzystaniu z TV należy uważać na kanały płatne. Za ich oglądanie płaci się w ostatnim dniu, przy opuszczaniu hotelu.
Jeżeli Wasz pokój nie posiada na wyposażeniu telewizora, bardzo często można skorzystać w hotelach z odbiornika znajdującego się w sali wypoczynkowej lub w holu.
hotele_italy

REZERWACJA NOCLEGÓW:
- apartamenty w Bibione z basenem kąpielowym
- apartamenty bez basenu
- hotele z wyżywieniem

pit-logo sot-logo asta-logo pitm
tel. +48 32/ 206 20 27, GG: 34075796, bibione@bibione.info.pl

 

 

 

 

 

 

picasa

facebook

youtube

 

 

 

 

Kopiowanie treści (w tym tekstów, zdjęć i filmów video) bez pisemnego zezwolenia zabronione. Polityka prywatności, zastrzeżenia prawne