Drukuj
DOJAZD SAMOCHODEM DO BIBIONE

Wybierając się w podróż własnym samochodem warto wcześniej prześledzić trasę, sprawdzić przepisy drogowe w poszczególnych krajach przez, które będziemy przejeżdżać oraz ceny paliw, winietek, autostrad. Wszyscy turyści rezerwujący pobyt za naszym pośrednictwem otrzymują przed wyjazdem specjalny zestaw informacji praktycznych dot. dojazdu, a także pobytu.

Przy rezerwacji apartamentu lub hotelu z naszej oferty:
- wraz z voucherem (skierowaniem) na wczasy wysyłamy przed wyjazdem obszerny informator z ważnymi informacjami oraz mapę miejscowości,
- w trakcie dojazdu naszych turystów na miejsce i z powrotem pełnimy całodobowy dyżur pod telefonem komórkowym w Polsce (help line) - jego numer znajduje się w voucherze.
OFERTĘ APARTAMENTÓW I HOTELI W BIBIONE można obejrzeć korzystając
z wyszukiwarki na stronie głównej.

Przykładowe trasy dojazdu do Bibione:

mapa_dojazdu_do_bibione

 • 1/ przez Czechy, Austrię, Wlochy

Cieszyn - Ołomuniec - Brno - Mikulov lub Znojmo - obwodnica Wiednia - Klagenfurt - Villach - Udine - Latisana - BIBIONE (ok. 870 km)

Inne warianty trasy:
a/ z Kudowy Zdrój na Olomuniec i dalej bez zmian - ok. 900 km

b/ w Polsce autostradą A2 (na terenie Śląska wjazdy od Pyrzowic) do przejścia Gorzyczki - Ostrava - Brno i dalej bez zmian (ok. 850 km)

2/ przez Czechy, Słowację, Austrię, Włochy
Cieszyn - Żylina - Bratysława - Wiedeń - Graz - Klagenfurt - Villach - Udine - Latisana - BIBIONE (ok. 890 km)

3/ przez Słowację, Austrię, Włochy
a/ Chyżne - Martin - Zilina - Bratysława - Wiener Neustadt - Graz - Klagenfurt - Villach - Udine - Latisana - BIBIONE (ok. 930 km)
b/ Zwardoń/Skalite - Żylina - Bratysława - Wiener Neustadt - Graz - Klagenfurt - Villach - Udine - Latisana - BIBIONE (ok. 890 km)

 wyszukiwarka tras - kliknij

 NASZE PORADY:
 • Planując podróż należy zakupić winiety. Można to zrobić w Polsce w oddziałach PZM-ot (w złotówkach), przed granicą (np. w Cieszynie) lub na stacjach benzynowych w Czechach i Austrii (uwaga: w godzinach nocnych czasami występują problemy z zakupem na niektórych stacjach). Z uwagi na kursy walut najtańszym rozwiązaniem jest zakup winietki za granicą, ale najwygodniejszym - w oddziałach PZM-ot.

  Ceny winiet dla pojazdów do 3,5 tony (wg www.PZMtravel.com.pl) - stan na dzień 01.09.2015

  CZECHY -
  na drogi ekspresowe oraz autostrady
miesiąc 10 dni
samochód do 3,5 t 440 CZK
(85,50 PLN)
310 CZK
(64,00 PLN)
 • SŁOWACJA - na drogi klasy I (łączą wszystkie miasta wojewódzkie i powiatowe co stanowi ponad połowę słowackiej sieci drogowej) oraz autostrady
10 dni miesiąc
samochód do 3,5 t 10,00 Euro
(55,50 PLN)
14,00 Euro
(74,00 PLN)
 • AUSTRIA - na drogi ekspresowe oraz autostrady
2 miesiące 10 dni
samochód do 3,5 tony 25,30 Euro
(120,00 PLN)
8,70 Euro
(47,50 PLN)
 • WŁOCHY - opłaty za autostrady uiszcza się na bramkach (przy wyjeździe z autostrady) dlatego warto jest mieć przygotowane drobne pieniądze (euro). Można również wcześniej w PZM-ot zakupić kartę Viacard 25 euro (126,50 zł) lub 50 euro (255,00 zł). Jest to specjalna karta magnetyczna służąca do opłacania przejazdów autostradą o wartości 25 EURO. Posługując się Viacard można korzystać ze specjalnych przejazdów, gdzie płatności dokonywane są automatycznie. Uwaga: korzystając ze zjazdów dla posiadaczy Viacard musicie być pewni, że nie zabraknie Wam środków na karcie (nie można dopłacać gotówką). Zwykle sposób płacenia za autostradę odbywa się następująco:
 • Przed szlabanem autostradowym naciskając  odpowiedni przycisk odbieramy bilet autostradowy. Bilet ten, pod sankcją wysokiej kary /ok. 200-300 euro/, należy zachować do momentu zjazdu z autostrady gdzie wręczamy go pracownikowi obsługi  autostradowej, który pobiera od nas opłatę.
 • Przy mniejszych zjazdach z autostrad bramki wyjazdowe są zazwyczaj samoobsługowe. W takim przypadku przed szlabanem wyjazdowym wkładamy bilet do czytnika i zostaje nam wyświetlona opłata za przejazd. Obok czytnika znajdują się 3 opcje płatności: banknoty, drobne, karta kredytowa. Wkładając kartę kredytową lub banknot /odpowiednią stroną/ w wyrysowane na terminalu miejsce - płacimy za przejazd. Płacąc monetami wrzucamy je garścią w oznaczone miejsce w ścianie terminala /przypominającym nieco mały kosz/. Reszta wydawana jest automatycznie.
 • Aby otrzymać potwierdzenie wpłaty /ricevuta/ należy nacisnąć odpowiedni guzik terminala. Robicie to tylko wtedy, jeżeli to potwierdzenie jest Wam do czegoś potrzebne.
 • Szlaban się otwiera - jedziecie dalej.

 • Warto dobrze zapoznać się przed wyjazdem z przepisami i ograniczeniami prędkości w poszczególnych krajach. Mandaty za przekroczenie szybkości np. w Austrii i Włoszech są bardzo wysokie. Można również otrzymać mandat za brak apteczki ze znaczkiem unijnym lub też za brak wystarczającej ilości kamizelek w samochodzie. Informacje o niezbędnym wyposażeniu samochodu przesyłamy wraz z voucherem.
 • Planując trasę trzeba zwrócić uwagę na godziny odbioru kluczy podane w voucherze i tak zaplanować wyjazd, aby mieć spory zapas czasu. W głównym sezonie normalnym zjawiskiem (tak jak w całej Europie) są korki na drogach dojazdowych. Nasilają się od ok. godz. 10.00 i trwają do ok. 16.00.

ATUTY DOJAZDU WŁASNEGO:

 • przejazd przez większą część trasy odbywa się wygodnymi, szybkimi autostradami i drogami ekspresowymi,
 • czas przejazdu w godzinach nocnych wynosi zwykle ok. 10-11 godzin z Cieszyna, a więc można przejechać całą trasę bez noclegu (uwaga: w głównym sezonie należy doliczyć czas na korki dojazdowe na terenie Włoch),
 • sami ustalacie punkty gdzie się zatrzymać i ile razy na odpoczynek, gdzie np. napić się kawy lub coś zjeść
 • możecie zwiedzić wiele ciekawych miejsc bez żadnych komunikacyjnych ograniczeń,
 • sami decydujecie, na których parkingach z oznaczonymi punktami widokowymi się zatrzymać, aby dłużej delektować się pięknymi krajobrazami alpejskimi.
REZERWACJA NOCLEGÓW:
- apartamenty w Bibione z basenem kąpielowym
- apartamenty bez basenu
- hotele z wyżywieniem
 
pit-logo sot-logo asta-logo pitm
tel. +48 32/ 206 20 27, GG: 34075796, bibione@bibione.info.pl

 

 

 

 

 

 

picasa

facebook

youtube

 

 

 

 

Kopiowanie treści (w tym tekstów, zdjęć i filmów video) bez pisemnego zezwolenia zabronione. Polityka prywatności, zastrzeżenia prawne