Drukuj
BIBIONE
(opis miasta)

Bibione to znana miejscowość wypoczynkowa - z długą promenadą, przepiękną, szeroką, piaszczystą plażą (ok. 11,5 km długości, ok. 300-400 m szerokości), z centrum termalnym, dużą ilością zieleni, z mnóstwem lodziarni, restauracji, sklepów, tawern, pizzerii, otwartych w sezonie do późnych godzin wieczornych i "gwarancją" dobrej pogody oraz czystej, ciepłej morskiej wody.Bibione - wakacyjny raj!

 

Wielu znawców tematu nazywa często Bibione kurortem dwóch mórz  tzn. Morza Adriatyckiego oraz "morza piasku" - czystego, drobnego, złocistego, na cudownej plaży.

Bardzo łagodne zejście plaży do morza, czyni z tego kurortu miejsce szczególnie bezpieczne dla dzieci. Stąd też Bibione częściej od innych miejsc jest wybierane, jako cel wczasów przez rodziny z dziećmi. Nie bez znaczenia jest również fakt funkcjonowania tutaj lunaparku oraz miasteczka wodnego Aquasplash w Lignano (zaledwie ok. 7 km od Bibione).

Mówiąc krótko - to miasteczko, w którym możecie wypocząć i zabawić się. W dodatku położone blisko nas - zaledwie ok. 870 km od Cieszyna.

Bibione otrzymało międzynarodowy certyfikat EMAS - przyznawany tylko tym kurortom, które budowane są w zgodzie i harmonii z naturą. Dbałość o ochronę przyrody widoczna jest tutaj na każdym kroku. Przyznanie Bibione wiele lat temu statusu tzw. Niebieskiej Bandery (Blue Flag) oznacza, że zajmująca się tym międzynarodowa organizacja, zrzeszająca ponad 30 państw, uznała ten kurort, jego plaże oraz czystość wody morskiej, godnymi najwyższego uznania na świecie. Również w ostatnich latach Bibione (podobnie jak i pobliskie Caorle) otrzymało certyfikat BLUE FLAG - mapa plaż włoskich wyróżnionych certyfikatem.

Warto zwrócić tu uwagę na fakt, że rejon Bibione, Caorle, Jesolo to najbliższe czyste, ciepłe morze z dowolnego miejsca w Polsce.

Czegóż więc chcieć więcej?

Sezon letni w Bibione trwa od długiego weekendu majowego do końca września. Latem miasto przyjmuje ogromną liczbę turystów. W lipcu i sierpniu plaża roi się od kolorowych parasoli i strojów kąpielowych. Całkiem spora odległość pomiędzy poszczególnymi parasolami sprawia, że nie zaznajemy tu, znanego z innych plaż, tłoku czy zgiełku.  Świetna infrastruktura, mnóstwo zieleni, duża szerokość plaży (dochodząca nawet do ok. 300 m), sprawna i uprzejma obsługa w agencjach, hotelach, knajpkach i sklepach powodują, że turysta czuje się tu przyjemnie i swobodnie.
Dla osób, które przedkładają ciszę i spokój nad ruch i zabawę szczególnie polecamy dzielnicę Lido del Sole, Lido dei Pini i Pineda.

Dla szukających tańszych propozycji wypoczynku, a jednocześnie słońca i dobrej temperatury morza i powietrza - polecamy miesiące maj, czerwiec oraz wrzesień.  

Do Bibione, o czym niewiele osób wie, warto wybrać się też późną jesienią, zimą i wczesną wiosną. Miasto staje się wówczas oazą ciszy i spokoju. Czynnych jest wówczas zaledwie kilka eleganckich, ogrzewanych kompleksów apartamentowych i hoteli oraz mniejsza, ale wystarczająca ilość sklepików i restauracji.

basen zewnętrzny w centrum termalnym w BibioneCentrum termalne w Bibionebasen wewnętrzny w centrum termalnym w Bibione

Wtedy to właśnie mamy świetną okazję, aby w znakomitym śródziemnomorskim klimacie, skorzystać z CENTRUM TERMALNEGO. Kąpiele w ciepłych głębinowych wodach termalnych znakomicie poprawiają samopoczucie nie mówiąc już o ich wspaniałych walorach zdrowotnych. W tym czasie można także lepiej poznać mieszkańców - ich zwyczaje, kulturę, kuchnię. Po prostu - wczuć się w atmosferę codziennego włoskiego życia.

Jeśli jeszcze w dodatku lubicie zwiedzać - możecie potraktować Bibione, jako rewelacyjną bazę wypadową na wycieczki - do Portogruaro, Triestu, Grado, Caorle, Werony, Padwy, nad Jezioro Garda, do Aquilei i oczywiście do Wenecji, która znajduje się w odległości zaledwie 80 - 90 km. Można też stąd zrobić sobie dłuższy wypad do San Marino, Florencji, Bolonii /ok. 4 g. autostradą/ lub nawet do Rzymu /ok. 7 godzin autostradą/


Zapraszamy zatem do BIBIONE przez CAŁY ROK !!!
Benvenuti a Bibione! Uśmiech

REZERWACJA NOCLEGÓW:
- apartamenty w Bibione z basenem kąpielowym
- apartamenty bez basenu
- hotele z wyżywieniem

pit-logo sot-logo asta-logo pitm
tel. +48 32/ 206 20 27, GG: 34075796, bibione@bibione.info.pl

 

 

 

 

 

 

picasa

facebook

youtube

 

 

 

 

Kopiowanie treści (w tym tekstów, zdjęć i filmów video) bez pisemnego zezwolenia zabronione. Polityka prywatności, zastrzeżenia prawne