Drukuj
BIBIONE - HISTORIA MIASTA
 

Największym bogactwem Bibione od zawsze było morze. To jemu miasto zawdzięcza swój rozwój na przestrzeni wieków. W dawnych czasach teren, na którym znajduje się obecne Bibione zamieszkiwany był głównie przez rybaków. W pierwszym wieku n.e. kontrolę nad nim przejęli Rzymianie rozpoczynając prace nad zagospodarowaniem. Po wielu latach wpływów kultury Imperium Rzymskiego kontrola nad ziemią przeszła w ręce arcybiskupów z pobliskiej Concordii. Ziemia ta leżąca na uboczu, nieco zapomniana i niezaangażowana w wydarzenia na scenie politycznej, stała się wówczas po raz kolejny spokojną ostoją rybaków a także miejscowej fauny i flory.

Przez kolejne wieki burzliwej historii obecnego regionu Veneto nie następowały tu zbyt wielkie zmiany. Dopiero po 1866 roku, gdy Bibione stało się częścią Królestwa Włoch wznowiono prace nad rekultywacją podmokłych terenów, nad doprowadzeniem dróg i budowy zrębów infrastruktury mieszkalnej i rolniczej.

W latach 50 tych rozpoczął się prawdziwy rozwój miasta pod kątem turystyki. Zaczęły powstawać pierwsze budynki z miejscami noclegowymi. Nazwa Bibione została oficjalnie zarejestrowana w 1960 r. Niemal równocześnie Bibione uzyskało miano nadmorskiego kurortu. Jego oblicze zaczęło się zmieniać w szybkim tempie. Dzięki złocistym plażom, ciepłemu i czystemu morzu oraz piniowym, sosnowym lasom, wspaniałej przyrodzie i przemyślanej infrastrukturze turystycznej - Bibione - stało się znane i słynne w całej Europie. I tak jest do dziś.

BIBIONE DAWNIEJ ...

fot. z katalogu "Bibione", projekt graficzny: Edionzoni Savioprint

... I BIBIONE DZIŚ

REZERWACJA NOCLEGÓW:
- apartamenty w Bibione z basenem kąpielowym
- apartamenty bez basenu
- hotele z wyżywieniem

 
pit-logo sot-logo asta-logo pitm
tel. +48 32/ 206 20 27, GG: 34075796, bibione@bibione.info.pl

 

 

 

 

 

 

picasa

facebook

youtube

 

 

 

 

Kopiowanie treści (w tym tekstów, zdjęć i filmów video) bez pisemnego zezwolenia zabronione. Polityka prywatności, zastrzeżenia prawne